Casio Retro, CA-53/56 z „Powrotu do Przyszłości” trafia do teraźniejszości

26 kwietnia 2017

Pamiętacie film „Powrót do przyszłości”? Jedną z kluczowych ról odegrały w nim kultowe modele marki Casio, których reedycję znajdziecie w kolekcji Casio Retro. Zegarki z linii Oldschool, modele Back to Future Black (CA-53) oraz Back to future Black&Silver (CA-56) gościły na nadgarstkach głównych bohaterów kinowego hitu – Mart’y McFly’a oraz doktora Emmeta Browna.

Casio idealnie wtopiło się w tło i koncepcję produkcji lat 80. – stanowiło futurystyczny i elektroniczny gadżet, który designem wybiega w przyszłość niemniej niż sami bohaterowie. Miał bajery i funkcje, którymi nie mogły pochwalić się inne marki. Jakie? Zacznijmy od najważniejszej i najbardziej pożądanej, a mowa oczywiście o… kalkulatorze. 8 calowy, umieszczony tuż pod wyświetlaczem robił wrażenie i furorę z taką siłą jak współczesne smartwatch’e. Dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie; bez względu na stopień używalności ów kalkulatora (raczej znikomy) najwięksi gadżeciarze musieli mieć ten model. To nie koniec wariacji. Zegarek został wyposażony również w alarm, podwójny czas oraz stoper. 30 lat temu posiadanie CA-53 lub CA-56 było niemniej „cool” aniżeli trzymanie w rękach najnowszego smartphona, z tą różnicą, że nawet najlepszy smartphon za kilka miesięcy trafi do lamusa, a zegarki z kolekcji Casio Retro nie schodzą z półek od 3 dekad.

W kultowym filmie jest scena, w której główni bohaterowie przenoszą się się w czasie do 2015 roku. Choć rok ten należy już do historii hasło „Casio is the future” nie traci na aktualności ponieważ zegarki z linii Retro nadal są obiektem pożądania prawdziwych trendsetterów, miłośników unikalnego stylu oraz tych… którzy, jako dzieci marzyli o takim modelu!

Modele Back to Future Black (CA-53) oraz Back to future Black&Silver (CA-56) są idealną reedycją zegarków Casio użytych w pierwszej i drugiej części „Powrotu do Przyszłości”.

Zegarki dostępne w sieci salonów Time Trend i u partnerów handlowych firmy ZIBI.

Kontakt:

Klaudyna Tyszer,
Specjalista ds. PR,
e-mail: k.tyszer@freepr.pl,
mobile: +48 666 082 643

Udostępnij: