Newsroom

No Comply – konstruktywny brak zasad G-SHOCK GA-710

02.06.2017

Skateboarding byłby nudny, gdyby w pewnym momencie uprawiający ten sport nie zaczęli wplatać kolejnych tricków – mniej lub bardziej wyszukanych. Jednym z nich jest 'No Comply’ – jak sama nazwa wskazuje – brak zasad. Każdy ceniący się deskorolkarz doskonale zna ten oldschoolwy 'manewr’, który jedynie na pierwszy rzut oka może wydawać się niemożliwym do wykonania. Dokładnie ta sama reguła – brak zasad, towarzyszy od początku scenie rapu, która pod koniec lat 70-tych zaczęła rewolucjonizować świat muzyki. Nagle okazało się, że nie trzeba grać na instrumencie, kończyć wieloletnich szkół, a wystarczy dobry flow i talent, aby wyeksponować zupełnie nowe brzmienia i dźwięki. Dlatego też hasło ,No Comply’ przyświecało projektantom G-SHOCK przy tworzeniu nowej kolekcji GA-710. W końcu gdyby niespełna 35 lat temu Kikuo Ibe nie rzucał zegarkami o ścianę, dziś prawdopodobnie nie mielibyśmy najbardziej wytrzymałego czasomierza na świecie.

 

Zegarki G-SHOCK GA-710 już na pierwszy rzut oka wyróżniają się designem od większości dostępnych na rynku modeli G-SHOCK, a to za sprawą umieszczonego w dolnej części koperty przycisku odpowiedzialnego za podświetlenie. Analogowo-cyfrowy moduł został zaprojektowany w sposób 'podkręcający’ głębię tarczy, którą można porównać do 3D. GA-710 posiada stoper, timer, 5 alarmów dziennych, czas światowy, automatyczny kalendarz, funkcję drzemki i 200m wodoszczelności. W duchu 'No Comply’, nieprzerwanie od ponad trzech dekad kolekcja łamie obowiązujące w świecie zegarków standardy  – cechuje się nieprzyzwoitą wytrzymałością.

 

Nowa linia GA-710 to trzy zegarki, które idealnie wpisują się w klimat rapu i skateboardingu. Obydwie grupy bowiem cenią sobie oryginalny styl i przywiązują bardzo dużą uwagę do ubioru i akcesoriów. Dlatego też w zegarkach oprócz sportowego, dynamicznego designu nie mogło zabraknąć modowej nuty w stylu „bling-bling”. Trzonem kolekcji jest model GA-710GB-1AER pokryty czarnym połyskującym kolorem z elementami tarczy i koperty w złotym odcieniu. Pozostałe dwa czasomierze to również dominacja czerni, ale w GA-710-1AER połączonej ze srebrem, a w GA-710-1A2ER z mieniącym się granatem.

 

Zegarki G-SHOCK GA-710 dostępne są w sieci salonów Time Trend oraz u partnerów handlowych firmy ZIBI. Cena: 725zł.