Dotychczasowe kategorie G-Shock

Od momentu powstania pierwszego zegarka G-Shock DW-5000C w 1983 roku minęło 39 lat. Na ich przestrzeni w ofercie producenta pojawiła się niezliczona ilość modeli, które co jakiś czas podlegają pewnej kategoryzacji, tworząc w ten sposób określone kategorie niezniszczalnych czasomierzy. Na koniec ubiegłego roku oficjalny dystrybutor G-Shock na swojej stronie wyróżniał następujące kategorie:

  • G-Shock G-Squad,
  • Baby-G, ,
  • G-Shock Specials,
  • G-Shock Women,
  • G-Shock G-Steel,
  • G-Shock Master of G,
  • G-Shock Original 
  • G-Shock Exclusive.

Nowa kategoria G-Shock Pro

W 2022 roku nastąpi pewien przełom w kategoryzacji zegarków G-Shock. Wydzielone zostaną kolekcje G-SHOCK PREMIUM, które zyskają nazwę G-SHOCK PRO/PROFESSIONAL.

W skład G-Shock Pro wejdą kategorie uwzględniające zegarki, które spośród wszystkich dostępnych modeli wyróżniają się przede wszystkim jakością użytych materiałów i wykonaniem z dbałością o najmniejszy szczegół. Takie rozwiązanie pozwoli skupić Profesjonalne modele G-Shock w jednym miejscu, co zdecydowanie powinno ułatwić odnalezienie profesjonalnego czasomierza. Zmieni się również zakres dostępności modeli PRO – będą dostępne wyłącznie w wyselekcjonowanych salonach sprzedaży, odpowiadających najwyższym standardom prezentacji profesjonalnych modeli G-Shock.

Zobacz gdzie dostępne będą serie G-SHOCK PRO na mapie.

Zobacz video o G-SHOCK PRO by Matej Matej G-SHOCK

Wykaz kolekcji tworzących G-SHOCK PROFESSIONAL

G-Steel – casualowe G okute stalą

Pierwszą serią, która wchodzi w skład G-SHOCK PRO jest G-Steel. Cechą charakterystyczną wszystkich modeli G-Steel G-Shock Pro jest posiadanie stalowego bezela / nakładki koperty, która zawsze w ramach jednego modelu łączona jest z paskiem i stalową bransoletą.

G-Shock G-Steel to seria, która aspiruje do ekskluzywnych Metal Twisted G-Shock, odróżniając się zdecydowanie niższą ceną, dzięki czemu jest w zasięgu tych fanów marki, którzy cenią sobie casualowy wygląd połączony ze sportową funkcjonalnością.

Warto zaznaczyć, iż nie jest to jedyny powód, dzięki któremu G-Steel wejdzie w skład G-SHOCK PROFESSIONAL. Zdecydowanie ważnym czynnikiem jest trwanie w serii od wielu lat, przy jednoczesnym jej udoskonalaniu. Już od pierwsze modele GST-W definiowały w zasadzie kwintesencję serii. Niezawodny moduł, stalowy bezel, połączenie wskazówek z wyświetlaczami (wyjątek to GST-B100) i bardzo często wykorzystanie bardzo istotnych z punktu widzenia użytkownika rozwiązań jak zasilanie ogniwem słonecznym Tough Solar oraz kalibracja czasu za pomocą fal radiowych / Multiband 6, Wave Ceptor / lub Systemu Bluetooth zadecydowały o popularności i rozwoju serii.

Najnowszą propozycją casualowych G-Steel jest model G-Shock Pro GST-B400. Dzięki zastosowaniu systemu Carbon Core Guard GST-B400 zyskał najcieńszą dotąd kopertę w serii G-Steel. Pomniejszenie wymiarów koperty i wagi spowodowało, że jest to najlepiej dopasowany do eleganckiego stylu model stalowej serii.

W aktualnej ofercie znajdziemy trzy wersje modelu GST-B400:

GST-B400-1AER – jedyny obecnie model na elastycznym pasku.

GST-B400D-1AER – to mocny stalowy G, w którym bezel i bransoleta wykonane są ze stali.

GST-B400CD-1A3ER – nowość – stalowa srebrna bransoleta połączona została ze stalowym dwu-kolorowym bezelem: górna część jest zielona, dolna – srebrna. Jest to element, który do tej pory kwalifikowany był jako cecha charakterystyczna droższych MTG/MRG. Jak widać producent wykorzystuje w całości potencjał drzemiący w okutych stalą sportowo-casualowych G-Shockach.

MASTER OF G

Master of G to hasło magnes, przyciągające osoby szukające czasomierzy do zadań specjalnych. Jest to seria, która zawiera propozycje zegarków G-Shock dedykowanych aktywnościom w różnym środowisku.

 

Obecnie są to następujące modele:

Na lądzie: Rangeman, Mudmaster, Mudman.

W wodzie: Gulfmaster, Frogman.

W powietrzu: seria Gravitymaster.

Co wyróżnia powyższe serie zegarków G-Shock? Po pierwsze jest to zdecydowanie jakość wykonania połączona z wyjątkową funkcjonalnością. Najlepiej jest to widoczne w modelach Master of G – na lądzie. Aktualnie dostępne u autoryzowanego dystrybutora modele to Rangeman GW-9400, Mudmaster GWG-100, GG-B100, GWG-1000 i GWG-2000 oraz Mudman G-9300. Wszystkie te modele posiadają zaawansowane sensory. Niektóre z nich wyposażono również w zasilanie Tough Solar, szafirowe szkiełko i automatyczną kalibrację czasu. Wszystkie natomiast posiadają zaawansowaną funkcjonalność, która przy znajomości jej użytkowania stanowi potężne narzędzie ułatwiające odnajdowanie się w terenie. Cieszące się największą popularnością to:

Na lądzie

GW-9400-1ER i GW-9400-1BER Rangeman to cyfrowe G wyposażone przede wszystkim w Triple Sensor, wschody i zachody słońca dla wybranej lokalizacji, Tough Solar i kalibrację czasu drogą radiową.

GWG-1000 / GWG-2000  Mudmaster – cyfrowo-analogowe G, które funkcjonalnością nawiązują do GW-9400. Główne ich walory to Triple Sensor, szafirowe szkiełko, Tough Solar i radiowa kalibracja czasu.

Mudmaster – pierwszy MM z poczwórnym sensorem Quad Sensor, który obok funkcji Triple Sensora posiada również krokomierz, a system Bluetooth wraz z aplikacją G-Shock Connected wykorzystują GPS telefonu komórkowego.

W wodzie

GWF-A1000 Frogman – Frogman to jedyna seria dedykowana nurkom. Na przestrzeni lat prezentowane były wyłącznie cyfrowe Frogi, jednak najnowszy model to pierwszy analogowy Frogman GWF-A1000 -wykonany z dbałością o każdy szczegół. Wyposażony w jednolitą kopertę carbon monocoque oraz posiadający certyfikat ISO200 m umożliwiający korzystanie z zegarka podczas nurkowania ze sprzętem.

W powietrzu

GWR-B1000 Gravitymaser – ultra lekki i kompaktowy G-Shock dedykowany pilotom. To stricte analogowy G-Shock, wyposażony w podwójny system kalibracji czasu / Multiband 6 i system Bluetooth , Tough Solar, szafirowe szkiełko. Mega czytelny G, z jednolitą kopertą monocoque oraz pasek carbon fiber.

GR-B200 Gravitymaster – wyposażony w poczwórny sensor Quad Sensor zegarek dedykowany pilotom. Dynamiczny kształt koperty z asymetrycznie rozmieszczonymi przyciskami to cecha charakterystyczna tego modelu. Wyposażony w system bluetooth, który jest odpowiedzialny za automatyczną korektę czasu, a który w połączeniu z aplikacją G-Shock Connected również wykorzystuje dane GPS ze smartfona. Modułowo jest to model tożsamy z Mudmasterem GG-B100.

GMW-B5000 – luksusowa kostka na wszystkie okazje

Koleją serią wchodzącą w skład G-Shock Professional jest seria jednego modelu, którego liczne odsłony wraz z jego kompaktową wielkością i historią marki stanowią absolutny hit i wyjątek w G-Shock Pro. To GMW-B5000 przenoszący DNA marki. Swą budową i wyglądem jednoznacznie odnosi się do pierwszego DW-5000C. Decyduje o tym kształt kostki – g-shock square, zakręcany dekielek oraz stalowa koperta. GMW-B5000 to jednocześnie wyjątkowa funkcjonalność i wysoce zaawansowany moduł. Każdy model GMW-B5000 wyposażono w zasilanie ogniwem słonecznym Tough Solar i podwójną kalibrację czasu: Multiband 6 / system Bluetooth. Wybrane modele GMW-B5000 wykonane zostały z tytanu pokrytego powłoką DLC (Diamond Like Carbon) i wyposażone w szafirowe szkiełko. GMW-B5000 to w zasadzie jedyna seria G, która w ostatnim czasie uwzględnia najbardziej nietuzinkowe wersje, nie tylko wybiegające znacznie w przyszłość, ale również prezentujące nowego rodzaju materiały.

 

Przykładem niech będą tutaj chociażby dwie najnowsze propozycje:

GMW-B5000TR-9ER ? pierwszy i jedyny do tej pory G, w którym po raz pierwszy zastosowano nowy rodzaj tytanu Tran Tixxii. Jego wyjątkowość polega na tym, że umożliwia zastosowanie totalnie lustrzanego wykończenia tytanu, co do tej pory zarezerwowane było wyłącznie dla materiału, którym jest stal. Model ten wyposażono również w szafirowe szkiełko, a bransoletę tworzą kolorowe ? naprzemiennie stosowane ogniwa.

GMW-B5000TVA-1ER ? niczym wojownik przyszłości posiadający wirtualną tytanową zbroję. To kolejny przykład odwagi japońskiego producenta, który wizjonersko wybiega w przyszłość, przenosząc bieżące zainteresowania użytkowników wirtualnym światem na nadgarstek w postaci zegarka. Znajdziemy tutaj również tak cenione szafirowe szkiełko.

Lecz seria modelu GMW-B5000 to nie tylko drogie ? limitowane wersje. To również kostki prezentowane na elastycznych paskach i stalowych bransoletach. I gdyby nie fakt, że model pojawił się zdecydowanie później niż zegarki G-Steel i nie posiadałby tak licznych odsłon kolorystycznych, spokojnie mógłby stanowić część okutych stalą zegarków G-Shock G-Steel.

G-Shock Exclusive ? creme de la creme G-Shock

G-SHOCK PROFESSIONAL to również ekskluzywne japońskie niezniszczalne czasomierze, charakteryzujące się topowymi materiałami i absolutnie topowym wykonaniem. To rozbudowana seria Metal Twisted G-Shock MTG oraz Premium Exclusive MRG.

O wyjątkowości serii MTG i MRG decyduje tutaj przede wszystkim sposób ich wykonania. To ręcznie składane zegarki G-Shock, które produkowane są w Japonii ? w fabryce Yamagata. Jest to miejsce zarezerwowane wyłącznie dla topowych pod względem wykonania zegarków G-Shock. MTG i MRG to obecnie wyłącznie analogowe czasomierze, których praca wykonywana jest przez liczne ? zaawansowane konstrukcyjnie silniczki współpracujące z modułem o wysoce zaawansowanej elektronice. W tym zakresie znaczenie PROFESSIONAL odnosi się właśnie do profesjonalnego i zaawansowanego procesu produkcji, w wyniku którego otrzymujemy eleganckie zegarki G-Shock Stanowią one przysłowiową wisienkę na torcie. Co więcej, to właśnie MTG – a w szczególności MRG, to wielokrotnie ukoronowanie kolekcji zegarków niejednego użytkownika.

Aktualnie w ofercie oficjalnego dystrybutora znajdziemy następujące modele:

MTG-B1000  – to G o okrągłej kopercie i zmniejszonych wymiarach, dostępne na paskach, bransoletach i w limitowanych edycjach. MTG-B1000 to połączenie wskazówek, datownika i licznych subtarcz. To również szafirowe szkiełko, radiowa kalibracja czasu oraz system Bluetooth. W tych modelach stanowi on nie tylko opcję automatycznej kalibracji, lecz również umożliwia całkowitą obsługę tego zaawansowanego-wskazówkowego zegarka.

MTG-B2000 ? to nowość, która zdecydowanie wyróżnia się kopertą. Ma ona nadal okrągły kształt, jednak budowa stalowego bezela pozwoliła na zabawę kształtem. Ten stalowy element konstrukcyjny w kilku modelach został kolorystycznie podzielony na dwie części: element zewnętrzny- górny, kolorystycznie odróżniający się od wewnętrznej ? dolnej części. W wybranych modelach ten element stanowił bezpośrednie nawiązanie do najbardziej ekskluzywnej serii G-Shock MRG.

Jeżeli chodzi o Pana-G ? gdyż tak należy interpretować znaczenie symbolu pojawiającego się na najbardziej luksusowych zegarkach G-Shock MRG, to obecnie w oficjalnej dystrybucji znajdują się trzy modele tych luksusowych G:

MRG-B1000D-1ADR ? mid-size MRG dedykowany osobom o mniejszym obwodzie nadgarstka. Tytan i szafir to zdecydowanie najbardziej charakterystyczne elementy tego stricte analogowego G. Dwukolorowa tytanowa nakładka koperty stanowiła pierwowzór dla stworzenia podobnego wizualnie modelu MTG-B2000D-1AER.

MRG-G2000 to zdecydowanie największy luksusowy MRG, którego cechą charakterystyczną jest potrójny sposób kalibracji czasu. Znajdziemy tutaj Globalny System Pozycjonowania GPS, który obok kalibracji czasu umożliwia także skorzystanie z funkcji kalibracji miejsca Time+Place. MRG-G2000 to również radiowa kalibracja czasu Multiband 6. Trzecim sposobem kalibracji jest system Bluetooth współpracujący z dedykowaną aplikacją MR-G Connected.

Należy wspomnieć, iż ekskluzywna seria G-Shock MRG wzbogacona zostanie w niedalekiej przyszłości o zupełnie nową koncepcję ? MRG-B5000. Będzie to propozycja, która po raz pierwszy bezpośrednio będzie odnosiła się do DW-5000C ? pierwszego zegarka G-Shock z 1983 roku.